POZEMEK S LAGUNOU

Po úspěšném odkoupení pozemku na řece Huambuno, kterým naše činnost našeho sdružení začala, jsme se rozhodli přistoupit k ochraně dalšího území, které není tak rozsáhlé, ale přírodně velice zajímavé. Leží v sousední provincii Orellana a jedná se o velice cenné přírodní území, tvořené z velké části vodní lagunou, která je domovem mnoha živočišných druhů.

Velká část území (8 ha) je tvořena vodní plochou laguny. Zbytek území bývá velkou část roku, díky vydatným dešťům, rovněž skoro celý zaplaven. Celá tato oblast je tedy velice přitažlivá pro vzácné druhy vodních ptáků, rozsáhlé populace želv a velká hejna piraní.

Rodina současného majitele se potýká s finančními problémy. Než aby prodal pozemek některé z těžařských společností, nabídl pozemek Životu postaru, která zajistí území potřebnou ochranu.

Cena pozemku byla stanovena na 12 000 USD.

 

Aktuálně potřebujeme pomoci s Pozemkem s Lagunou.

Do konce března 2019 potřebujeme 6200 USD na odkoupení pozemku včetně nákladných administrativních poplatků.

Kalkulace
 Různé náklady na získání oficiálních dokumentů k pozemku stály 5 200 USD:

  • 3000 USD jsou náklady na zaměření pozemku (nejlevnější co jsme našli)
  • 1300 USD jsou na platby právnímu zástupci, pro katastr, předchozí dopisy, náklady na notáře, poplatky úřadům, registr půdy.
  • 400 USD jsou náklady na jídlo, transport a ubytování pro našeho vyslance. Toto je nákladné, protože je to v jiné provincii.
  • 500 usd jako pojistka v případě jakýchkoliv neočekávaných zádrhelů

Z naší zkušenosti při předchozím nákupu prvního pozemku víme, že náklady pravděpodobně přesáhnou naše odhady.

Jak to na místě vypadá?